Můj atopický deníček

Dostaňte ekzém vašeho dítěte pod kontrolu pomocí VAŠEHO OSOBNÍHO ATOPICKÉHO DENÍČKU.

Vystupte ze začarovaného kruhu beznaděje a nechte se vést knihou,
která Vašemu dítku konečně přinese úlevu a Vám vrátí na tvář úsměv.

Díky této knize budete vědět, co dítku škodí a co naopak pomáhá
a kdy máte co udělat, abyste se cítila lépe Vy i Vaše dítě.

Pocítíte obrovskou úlevu a radost, když výsledek Vašeho snažení
konečně uvidíte přímo na kůži Vašeho dítěte.

 • Zkusila jste možné i nemožné a ekzém se pořád nelepší?
 • Držíte eliminační dietu, ale ztrácíte se v tom?
 • Zdá se Vám, že ekzém zhoršuje každé jídlo, teplo, zima, zkrátka všechno kolem?
 • Máte pocit, že děláte všechno špatně?
 • Ráda byste se opět usmívala, ale nemáte čas věnovat se při tom všem sobě?

Byla jsem na tom úplně stejně...

Vím, že jako máma-superhrdinka se každý den snažíte přijít na to, co ekzém Vašeho dítka zhoršuje. Možná se Vám povedlo některé spouštěče odhalit a možná už jste také zjistila, že je lehké se v tom zamotat.

A když se Vám dlouho nedaří pohnout se z místa, když se Vám zdá, že ať děláte, co děláte, ekzém se nelepší, určitě si jako superhrdinka nepřipadáte. Spíš naopak, cítíte se neschopně a bezradně.

Zkoncujte se sebeobviňováním a najděte v sobě sílu pokračovat!

Mám pro Vás pomocníka, se kterým snadno uděláte pokroky!

Hľadáte denník v slovenčine? Žiaden problém! 

Správně stravovat se nenaučíte přes noc… Vést si atopický deník hravě však ano!

Názory odborníků i zástanců všech dietologických metod se shodují v tom, že je potřeba mít zavádění potravin pod kontrolou a vést si potravinový deník.
 
Můj atopický deníček ale není jenom potravinový deník… Je to nástroj na efektivní sledování všech spouštěčů atopického ekzému, se kterými může Vaše dítě přicházet do kontaktu.
 
Díky vyplňování deníku se Vám otevřou dveře, ke kterým jste možná dlouho hledala klíč. Najednou Vám vše do sebe zapadne a Vy budete o krok dál.

Už žádné nepřehledné sešity, roztříštěné poznámky, těžkosti s dohledáváním a psaní stěžejních bodů pořád dokola...

Každý den přehledné vyplnění, které Vám nedovolí na nic zapomenout 🙂

Ani na sebe :).

První knižní deník na téma atopický ekzém.

Deník Vás intuitivně provede každým dnem života Vašeho dítěte s atopickým ekzémem a Vy si každý den uděláte čas na sebe a na své myšlenky.

Přirozeně zanalyzujete situaci, svou náladu, své strachy a podíváte se na problém i z pohledu pozorovatele.

To Vám pomůže dostat pod kontrolu obavy z atopického ekzému a pochopit různé souvislosti.

Deník je akčním krokem, který Vás nutí něco fyzicky dělat, na něco zaměřit svou pozornost a dává Vám přesně ten výsledek, který potřebujete, abyste se dostali z bodu A do bodu B.

"Deník je velký pomocník, moc Vám děkuji. Předtím jsem si to psala do sešitu, ale tady je to krásně přehledné."
Pavla Oravová
"Musím říct, že vedení deníku přispělo velkou mírou, nechci říct k vyléčení, ale k POCHOPENÍ velké části vjemů co ovlivňují atopický ekzém. Co chci říct je, že největší zásluhu v tom, že malý je teď momentálně bez ekzému má (konkrétně u nás) vliv strava. Díky deníku, na který jsem se každý den těšila a průběžně zaznamenávala veškeré informace, jsem měla přehled o všem, co jsem snědla. První týden - dva, to bylo celkem chaotické, jak co se jídla týče, tak stavu ekzému... (chvíli jsem zapochybovala, jestli vůbec to bude k něčemu). Chtělo to ale nějaký čas a asi tak po třech, čtyřech týdnech jsem mohla začít vyhodnocovat. PŘÍNOSEM bylo hlavně zpětné pročítání. Takže jsem si sedla, vzala barevnou tužku a začala od začátku kroužkovat potencionálně POTRAVINY, které by mohly vadit. Potraviny jsem vyřadila, pak znovu zařazovala. Ekzém se lepšil, ale stále to nebylo ono, vzala jsem opět deník od začátku a zas prošla potraviny. Dále jsem si zaznamenávala ještě každý den v kolik a jak dlouho malý spal. Deník jsem si vedla necelé dva měsíce. Ekzém je tak tři týdny v klidu, jestli to tak mohu napsat. Občas se objeví flíček pod krkem, pak pomalu mizí. (Flíček velikosti koruny, dříve míval mokvající skvrnu po celém krku až k uším)):(). Psaní deníku jsem s úsměvem na tváři a hlavně s klidem v duši ukončila. A to tak že jsem na prázdnou stránku poděkovala :). S tím že když bude potřeba, tak se k němu vrátím...:). Nyní zase žiji, jak jste také psala... Já na začátku četla tisíce článků a komentářů, kupovala nespočet mastí, pročítala na FB příběhy a hlavně vše co se dělo se točilo kolem ekzému. Nyní si v klidu hrajeme, učíme novým věcem, nevadí mi jít na návštěvu, zkoušet nové věci. Dříve jsem jinak nechtěla aby náhodou něco, a hlavně malý byl mrzutí a stále se škrábal a i vysvětlování ostatním, a poslouchat jejich rady (jistě znáte). Děkuji za deník! Určitě mi pomohl a hlavně to byl první krok který mi dal nějaký řád jak začít. Když to řeknu tak nyní mi stačí Ambiderman (zdarma na předpis) , zinková mast, dobrá nálada a vidina toho že to snad už bude jen lepší a lepší..:). Když si vzpomenu na začátek a kde jsem nyní...:) tak si jen říkám že si tím člověk muset projít aby pochopil, ověřil a hlavně každému pomáhá něco jiného... Ať váš deník pomáhá i nadále!"
Karolína Rypková
"Děkuji za deník! Je to opravdu výborné vodítko pro každého, kdo chce odhalit skutečnou příčinu atopického ekzému u svého dítěte a nespokojí se jen s tlumením projevů. Vyžaduje systematickou práci, ale Maria Lujza dokazuje, že tato práce se absolutně vyplatí.."
Tereza Dov

Jmenuji se Maria Lujza Červenka. Jsem teď již spokojená máma malého atopika Mikoláše. Jeho ekzém jsem dostala pod kontrolu pouhou změnou uvažování a dodržováním základních pravidel.

Porazila jsem beznaděj a rozhodla se pomáhat maminkám dětí s atopickým ekzémem. Snažím se dát Vám všechno to, co jsem já na začátku své nelehké cesty postrádala.

Dnes Vám s nasazením poskytuji informace z oblasti vědy, terapie i vlastní zkušenosti, ale i duševní podporu, odhodlání a naději.

Ušetříte tak čas a energii, kterou pak můžete využít k tomu, abyste byly jednoduše V POHODĚ – tím se ekzém značně lepší!

Proč jsem napsala knihu

Můj atopický deníček

První rok Mikiho života mi deník velmi pomohl a dozvěděla jsem se díky němu zásadní informace ohledně stravování.

Věci, které jsem v deníku sledovala, jsem si však psala do obyčejného školního sešitu, takže jsem každý den na novou stránku vypsala ty samé slova, abych k nim mohla doplnit aktuální sledované záležitosti. Pokud jsem na něco zapomněla, dopsala jsem to mezi řádky, nebo na okraj sešitu. Výsledek vypadal velmi nepřehledně.

Uvědomila jsem si, že kdybych měla předtištěné stránky, ušetřilo by mi to spoustu času a nervů. Mohla jsem si vytisknout šablonu, ale na měkké listy papíru se špatně píše a jejich formát mi nevyhovuje. Nejsem ani ten elektronický typ, co by denodenně zapínal notebook, aby vyplnil tabulky v Excelu...

Moje vize tak nabrala jasné tvary: potřebuji fyzický deník s předtištěnými stránkami! Který bych měla pořád před očima a po ruce, vždy, když si můžu sednout a zapsat důležité věci, na které bych v tíze dnů lehce zapomněla…

Vytvořila jsem ho v naději, že může pomoct také Vám :). 

"Tenkrát by mi deníček atopika hooodně usnadnil život, máte skvělý nápad! Věřím, že vaše stránky a deníček pomohou mnohým maminkám."
Petra Sobotová
"Deník je naprosto fajn! Sžila jsem se s ním a děkuji vám za vaši práci, kterou předáváte takto dál. Ekzém se snad brzy zlepší, čekáme na výsledky z alergologie a určitě nám v tom hodně pomůže právě i deník."
Nikola Skřivánková
"Mám atopický deníček kvůli synovu ekzému. Vzhledem k tomu, že už jsem nevěděla, jak ho řešit, hledala jsem různé rady a postřehy na webu. Rada lékařky, že máme najít spouštěč, pozorovat, že mu něco musí vadit, nebyla moc přínosná. Já jsem přece věděla, že mu něco musí vadit, ale jak to zjistit? A v tom mi pomohl deníček, psala jsem nejen jídlo, ale také podle pokynů čím jsme mazali, jestli se skrabal a jestli jsme někde byli na návštěvě. Díky deníčku jsem se začala soustředit na více souvislosti, ne jen na jídlo. Díky mailové podpoře jsem měla možnost konzultovat své postřehy a hlavně to bylo i v deníčku poprvé, kdy jsem sepsala všechny své myšlenky a obavy. A milým odpovědim a také webovým článkům vděčím za naději a posun k lepšímu. Deníček jsem kupovala ve stavu bezradnosti, strachu z budoucnosti a z každé noci plné škrábání. Uklidnila mě už první kapitola, že nemusím stihnout a zařídit vše hned. Kapitoly a zápisky mi pomohly najít řád v mazání, konečně jsem našla na jednom místě srozumitelně vysvětleno, jak postupovat s novým krémem, jaké krémy vůbec volit při jakém stavu ekzému. Největší přínos v celé komunikaci i psaní deníku vidím v tom, že jsem mohla napsat veškeré své postřehy či pochyby beze strachu z toho, že je někdo bude zpochybňovat nebo se smát. Mohla jsem s důvěrou napsat své myšlenky a podezření a věděla jsem, že dostanu podporu, vysvětlení a posouzení, zda je oprávněné, zda se danému tématu mám věnovat nebo soustředit pozornost jinam. Velice oceňuji pozitivní přístup, milé jednání a zprávy plné naděje. Psychika matky a nálada v rodině má jistě velký vliv a možnost konzultaci byla pro mě velkou úlevou. Zápisky, připomínky a konzultace přes mail měly také velkou výhodu v tom, že jsem je mohla dát přečíst manželovi, takže měl ucelený přehled a ne jen mé poznámky. V deníku mi přišlo krásně přehledně, jednoduše a srozumitelně připraveno, co a kam napsat, co během dne hlídat a co sledovat. Ještě jsem doplnila počasí a oblečení, protože případné zpocení mělo na ekzém také vliv. Věřím, že mnoha dalším maminkám pomůže stejně jako nám. Možnost podívat se zpětně a najít možné příčiny bylo pro mě velké zjednodušení. Na základě konzultaci jsem se navíc odhodlala udělat pořádný expoziční test některých potravin, protože dříve jsem se bála a jen odhadovala, že by mohlo něco vadit."
Lada FenclováReakce na kombinaci deníčku a konzultace.

Jak deníček vypadá?

Formát je B5 (176 x 250 cm), ani velký, ani malý, dobře se do něho píše, protože vazba je pevná. Dohromady má necelých 300 stran

Knížka má implementovanou stužku, abyste se ve vyplňování neztratila.

Na začátku se dozvíte, co a jak vyplňovat a sledovat. Deník Vás povede za ruku, takže nemusíte dělat vůbec nic navíc.

Spojíte příjemné s užitečným:

 1. na jedné stránce předtištěný seznam věcí,
 2. na stránce druhé prázdný prostor pro vlastní myšlenky.

Díky sympatickému ISBN knížku najdete i ve velkých knihovnách a knihkupectvích v České republice. 

Obálku knihy navrhl a speciální metodou „vystřihovánky“ vytvořil ilustrátor Filip Horník. Filip se věnuje hlavně ilustracím knížek pro děti, proto jsem věděla, že grafická stránka obálky je v těch nejlepších rukách. A taky že byla. Moderní provedení obálky působí hravě, lehce, svěže a bezstarostně…

Přesně tak, jak chci, abyste se cítily při vyplňování deníku. Bílá plachetnice symbolizuje naději, že se ve vlnách atopie s jistotou neutopíte :).

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co Vás v deníčku čeká...

 • 108 předtištěných stránek
  + 108 prázdných stránek určených pro Vaši propisku...
 • 12 témat
  Po každých osmi dnech následuje odlehčující formou psané, ale informacemi nabité téma.
 • Mandala na vybarvení
  Mandalu pro Vás ručně nakreslila Dominika Dewettrová.
 • Láskyplné vsuvky,
  jako třeba prostor pro popis pocitů k Vašemu dítěti, či přátelský dopis ekzému... Abyste se na stránkách deníku cítila dobře a plna lásky.

... + bonusy 🙂

V hodnotě 170,-CZK ZDARMA.

 • 11 chytrých témat o atopickém ekzému u dětí
  Témata z deníčku v elektronické podobě. Pro přehledné a rychlé dohledání toho, co Vás právě teď trápí či zajímá.
 • Pracovní sešit k e-booku 11 chytrých témat o atopickém ekzému u dětí
  Otázky, techniky psaní a krátký kvíz navíc na zamyšlení. V elektronické formě jako PDF i Word.

Díky tomuto pomocníkovi...

Poznáte ekzém do hloubky

Díky podstatným informacím o atopickém ekzému ve 12 tématech Vás nic jen tak nepřekvapí, budete vždy o krok dál.

Ušetříte čas a námahu

Otevřete deník na příslušné stránce, jednoduše vyplňte, přidejte svoje postřehy a máte jistotu, že jste nic neopomněla. Informace snadno dohledáte kdykoliv si budete potřebovat něco ověřit.

Naleznete spouštěče ekzému

Čím dřív začnete efektivně pátrat, tím dřív máte šanci spouštěče eliminovat a změnit bezesné noci plné škrabání na klidný spánek a červené fleky na těle na vybledlou vzpomínku.

Poznáte sebe sama

Deník Vám pomůže ponořit se hlouběji do svého nitra, najít v sobě sílu, odhodlání, naději a uklidnit se po každém náročném dnu. Budete mít dobrý pocit, že děláte něco nejen pro své dítě, ale i pro sebe.

Usnadníte práci odborníkům

Vyplňováním deníku ulehčíte práci i odborníkům, je jedno jestli to bude pediatr, kožní lékař, nebo alergolog, zajisté Vás za vedení deníku pochválí a budete moct spolu lépe konzultovat postup léčby.

Kolik takový pomocník stojí? 

Tato hravá publikace Vám bude sloužit každý jeden den po dobu víc než tří měsíců (108 dní).

Každý den Vás přinutí jít do akce. Nevzdávat to, i když jste již pod tíhou informací a bezvýsledných opatření vyčerpaná.

Plná cena tohoto nenahraditelného pomocníka je 590,-CZK (24 eur) + poštovné 80,- CZK (4 eura).

Ale pouze teď, do vyprodání zásob, můžete mít knihu ZA POLOVINU!

Ano, vážně. Deník teď obstaráte jenom za 295,- CZK (12 eur) plus poštovné a balné 80,- CZK (3 eura).

A na rozdíl od nákupu v knihkupectvích dostanete ode mě ještě BONUSY v elektronické formě: 11 chytrých témat o atopickém ekzému u dětí a pracovní sešit k tomuto e-booku (v hodnotě 170,- CZK) zcela zdarma!

Dohromady s poštovným zaplatíte jen

375,- CZK (15 eur)!

 

Na jeden den Vás vyjde vedení deníku zhruba na 2,70 CZK.

Deník navíc bude každý den jenom za 2,70 CZK vést Vás, abyste se neutopily v atopii.

Možná máte pochybnosti...

Možná si říkáte, že deník si můžete vést i bez pomoci…
Ano, také jsem to zkusila… Pár souvislostí jsem sice odhalila, ale nějak to postrádalo hlavu a­ patu. Obyčejný nevzhledný sešit právě také není příliš motivační. Když máte doma přehledného a sympatického pomocníka, za kterého jste ještě k tomu zaplatila, jenom těžko ho necháte založeného v šuplíku nebo na poličce… Vícero věcí, které v deníčku budete sledovat, pochází z vědeckých výzkumů popisujících jejich vliv na stav ekzému. 

Kdybyste si vedení deníčku přece jenom chtěla zkusit "nanečisto", určitě Vám to doporučuji! V tom případě si prosím přečtěte článek na mém blogu: Atopický deník jako nástroj k efektivnímu a rychlejšímu zvládnutí ekzému, který Vám se seznamem sledovaných věcí pomůže. Zapisovat si se vyplatí, uvidíte. 

______________________

Co když za tři a půl měsíce příčiny ekzému neodhalíte?
Je možné, že příčinu atopického ekzému u Vašeho dítěte najdete s pomocí deníku již za měsíc, ale může se stát, že bude vhodné pokračovat ve vedení deníčku ještě nějakou dobu. Myslela jsem na to a poskytnu Vám jako věrnému zákazníkovi možnost dokoupit si další deník za výhodnější cenu. Je však pravděpodobné, že tuto možnost nevyužijete, protože již budete "pevná v kramflecích" a dobře se zorientujete v případných vzplanutích ekzému i bez pomoci.

Naopak, za 3,5 měsíce máte reálnou šanci absolvovat i kompletní eliminačno-expoziční dietu. No a pak již žádný deník nebudete potřebovat :). 

______________________

Pochybujete o mých znalostech… přece jenom, nejsem lékař…
Nejsem sice lékař, ale možná právě tím mám k maminkám blíž. Lékaři nemají čas a často již ani chuť vysvětlovat něco pořád dokola. Ztratili empatii. Mají zkušenosti z ordinace, ale většinou ne z domu. Sice nám chtějí pomoci, ale mnohdy ani neví, co je v oblasti atopického ekzému nového. Já jsem se kvůli ekzému mého syna a své vědecké podstatě ponořila tak hluboko do problematiky atopie, že si to jednoduše nemůžu nechat pro sebe. Měsíce ověřené praxe a hodiny strávené čtením odborných článků a knih se zrcadlí i v tématech v deníčku, které se snaží přinášet vědecká fakta zpracovaná do lehce pochopitelné podoby. 

Kde se spojí vědomosti, zkušenosti, zapálení a radost z pomoci, tam bývají hmatatelné výsledky :).  

______________________

Budu moci deník vrátit, pokud mi nebude vyhovovat?
Ano, samozřejmě! Na každý můj produkt se vztahuje 30-denní garance vrácení peněz a to i na tuto fyzickou knihu. Kdybyste usoudila, že deník není pro Vás, že Vám nic nové nedá, nebo se Vám prostě nebude líbit, můžete ho vrátit až do 30 dnů od zakoupení a já Vám vrátím peníze pouze s otázkou, proč ho vracíte. Podmínkou je, aby kniha nebyla popsaná, znečistěná nebo poškozená.

Do dnešního dne se však můžu chlubit 100% spokojeností maminek a jsem za to moc vděčná!

Deník můžete do 30 dnů vrátit, nepoškozený a nepopsaný a já Vám vrátím plnou sumu.

"Jste opravdu úžasná! Vaše kniha mi přišla do rukou zrovna ve stádiu, kdy malej vypadal šíleně. Držela jsem eliminační dietu tak drastickou, že jsem jedla jen zelenou zeleninu a maso. Bála jsem si vzít i vitaminy a ekzém byl furt jen horší. Každý den téměř celý den jsem hledala informace... Byla jsem úplně nešťastná. Pak jsem narazila na váš profil a začala jsem číst, jak je důležité vyhradit si konkrétní čas na internetu a že není řešení vysazovat úplně vše a na dlouho... A hledat příčinu komplexně atd. A tam se to nějak trošku zlomilo :). Takže já vám fakt musím poděkovat... Je to psané upřímně, z fleku, vedle spokojeně spícího chlapečka, který i při rostoucích stoličkách má jen pár flíčků :)."
Jaroslava Hovorková
"Sice jsem od atopického deníčku moc nečekala, ale musím říci, že předčil mé očekávání. Umožní maminkám kompletní dokumentaci všeho, co se děje kolem nich, a co by mohlo souviset s ekzémem. Sama bych si to takto psát určitě nezvládla. Do položek se nezapisují pouze jídla, ale i mazání, změna prostředí, setkání se zvířaty apod. Věřím, že při zpětném náhledu do deníčku se z něj dá mnoho vyčíst a odhalit souvislosti. Třešničkou na dortu jsou pak články plné zajímavých informací o ekzému. Moc doporučuji všem maminkám, které zatím neúspěšně bojují s atopickým ekzémem u svého dítěte."
Anna MatouškováAtopický ekzém a eliminační dieta, www.annamatouskova.cz
"Moj atopicky dennicek je skvelou pomockou pre vsetky mamy deti, ktore trpia atopickym ekzemom alebo alergiami. Je to miesto, kde si viete zapisat vsetko potrebne (strava, lieky, masticky, udalosti) a zaroven vam poskytne priestor pre vase myslienky a spomienky - to vsetko na jednom mieste. Pre stastnu mamu a stastne dieta."
Zuzana Fedorová
"Atopický deníček je dle mého názoru vhodný pro každého, kdo se nachází na cestě hledání příčin atopického ekzému někde na začátku. A myslím si, že může být vhodný nejen pro maminky s malými dětmi, ale pro kohokoliv a v jakémkoliv věku, kdo se s atopickým ekzémem setkal a hledá cestu, jak se cítit ve své kůži lépe. Může Vám ušetřit spoustu času svou přehledností, praktičností i úžasným nápadem a zpracováním."
Karolína Dvořáčkováwww.posvatnyvesmir.cz

Nečekejte a získejte VÁŠ osobní atopický deníček již teď!

Klikněte na tlačítko Koupit Můj atopický deníček a posuňte se tak o krok dál v léčbě ekzému Vašeho dítěte!

Na následující stránce vyplňte pečlivě své údaje, na základě kterých vám bude e-mailem doručena faktura (součástí faktury je i QR kód). Zaplaťte bankovním převodem. Knihu obdržíte poštou do týdne od zaplacení objednávky. 


Máte další otázky?

Napište mi na e-mailovou adresu netoptesevatopii@maria-lujza.cz,

nebo mě kontaktujte přes sociální sítě:

Jsem tady pro Vás, ráda Vám pomůžu!
Lujza