Kniha: Můj atopický deníček

maximální výsledek s minimální námahou

Na začátku je zoufalství a beznaděj. Na konci je uvědomělá matka, která má atopický ekzém svého dítěte pod kontrolou. Ví, co mu škodí a co naopak pomáhá a kdy má co udělat, aby se cítila lépe ona i její dítě.

Zvládnete to také!

 • Chcete mít už konečně atopický ekzém Vašeho dítěte pod kontrolou?
 • Nedaří se Vám vypátrat spouštěč atopického ekzému?
 • Držíte eliminační dietu, ale ztrácíte se v tom?
 • Nedaří se Vám dostat se do akce a zapisovat si věci kolem stravování každý den?
 • Nebaví Vás psát do sešitu nebo na papíry pořád dokola stěžejní body?
 • Nevyznáte se ve svých poznámkách?
 • Chcete šetřit čas, ale zároveň si vést deník efektivně?
 • Chcete mít nejdůležitější témata z oblasti atopického ekzému pořád po ruce?
 • Máte pocit, že se v atopii topíte již příliš dlouho?
 • Chcete se věnovat i svému nitru, ale zdá se Vám, že na to nemáte příležitost?

První knižní deník na téma atopický ekzém

V jedinečném deníku pro mámy malých atopiků Můj atopický deníček najdete všechno, co potřebujete k tomu, abyste si efektivně vedly nejenom potravinový deník, ale dokázaly vysledovat i jiné spouštěče ekzému a dostat tím atopický ekzém Vašeho dítěte pod kontrolu. To vše s minimální námahou. 

Již teď na sklade za akční uváděcí cenu

Hľadáte denník v slovenčine? Žiaden problém! Objednajte denník v predpredaji za akčnú uvádzaciu cenu.

Správně stravovat se člověk nenaučí přes noc… Vést si potravinový deník hravě však ano!

 • Existuje mnoho možností stravování při atopickém ekzému, ale jen jedna metoda efektivního a pravidelného zaznamenávání.
 • Názory odborníků i zástanců všech dietologických metod se shodují v tom, že je potřeba mít zavádění potravin pod kontrolou a vést si potravinový deník.
 • Můj atopický deníček není jenom potravinový deník… Je to nástroj na efektivní sledování všech spouštěčů atopického ekzému, se kterými může Vaše dítě přicházet do kontaktu.
 • Díky vyplňování deníku se Vám otevřou dveře, ke kterým jste možná dlouho hledala klíč. Najednou Vám vše do sebe zapadne a Vy budete o krok dál.

Bez zbytečného přemýšlení, bez spousty papírů s poznámkami, jasně a přehledně. Deník Vás intuitivně provede každým dnem života Vašeho dítěte s atopickým ekzémem a Vy si každý den uděláte čas na sebe a na své myšlenky. Přirozeně zanalyzujete situaci, svou náladu, své strachy a podíváte se na problém i z pohledu pozorovatele. To Vám může pomoci dostat pod kontrolu obavy z atopického ekzému a pochopit různé souvislosti. Deník je akčním krokem, který Vás nutí něco fyzicky dělat, na něco zaměřit svou pozornost a dává Vám přesně ten výsledek, který potřebujete, abyste se dostali z bodu A do bodu B.

"Myslím, že deník by mohl být super motivační a mně by určitě pomohl dostat se do akce."
Lucka KolářováLaktační poradkyně
"Děkuji za deník! Je to opravdu výborné vodítko pro každého, kdo chce odhalit skutečnou příčinu atopického ekzému u svého dítěte a nespokojí se jen s tlumením projevů. Vyžaduje systematickou práci, ale Maria Lujza dokazuje, že tato práce se absolutně vyplatí.."
Tereza Dov

Jmenuji se Maria Lujza Červenka. Jsem teď již spokojená máma malého atopika Mikoláše. Jeho ekzém jsem dostala pod kontrolu pouhou změnou uvažování a dodržováním základních pravidel. Porazila jsem beznaděj a rozhodla se pomáhat maminkám dětí s atopickým ekzémem. Snažím se dát jim všechno to, co jsem já na začátku své nelehké cesty postrádala. Dnes jim můžu poskytnout informace z oblasti vědy, terapie i vlastní zkušenosti, ale i duševní podporu, odhodlání a naději. Chci jim ušetřit čas a energii, kterou pak mohou využít k tomu, aby byly jednoduše V POHODĚ – tím se ekzém značně lepší!

Proč jsem napsala knihu

Můj atopický deníček

První rok Mikiho života mi deník velmi pomohl a dozvěděla jsem se díky němu zásadní informace ohledně stravování.

Věci, které jsem v deníku sledovala, jsem si však psala do obyčejného školního sešitu, takže jsem každý den na novou stránku vypsala ty samé slova, abych k nim mohla doplnit aktuální sledované záležitosti. Pokud jsem na něco zapomněla, dopsala jsem to mezi řádky, nebo na okraj sešitu a v konečném důsledku to vypadalo velmi nepřehledně, i když jsem se snažila používat různobarevné propisky.

Uvědomila jsem si, že kdybych měla předtištěné stránky, ušetřilo by mi to spoustu času a nervů. Tisknout z PC se mi to ale nechtělo, protože na měkké listy papíru se špatně píše a jejich formát mi nevyhovuje. Nejsem ani ten elektronický typ, co by každý den zapínal notebook, aby vyplnil tabulky v Excelu...

Moje vize tak nabrala jasné tvary: potřebuji fyzický deník s předtištěnými stránkami! Který bych měla před očima a po ruce každý den, každý volný okamžik, kdy si můžu sednout a zapsat důležité věci, na které bych v tíze dnů lehce zapomněla…

"Tenkrát by mi deníček atopika hooodně usnadnil život, máte skvělý nápad! Věřím, že vaše stránky a deníček pomohou mnohým maminkám."
Petra SobotováMaminka
"Atopický deníček je dle mého názoru vhodný pro každého, kdo se nachází na cestě hledání příčin atopického ekzému někde na začátku. A myslím si, že může být vhodný nejen pro maminky s malými dětmi, ale pro kohokoliv a v jakémkoliv věku, kdo se s atopickým ekzémem setkal a hledá cestu, jak se cítit ve své kůži lépe. Může Vám ušetřit spoustu času svou přehledností, praktičností i úžasným nápadem a zpracováním."
Karolína Dvořáčkováwww.posvatnyvesmir.cz

Jak deníček vypadá?

Formát je B5 (176 x 250 cm), ani velký, ani malý, dobře se do něho píše, protože vazba je pevná. Dohromady má necelých 300 stran

Knížka má implementovanou stužku, abyste se ve vyplňování neztratila.

Na začátku se dozvíte, co a jak vyplňovat a sledovat. Deník Vás povede za ruku, takže nemusíte dělat vůbec nic navíc.

Spojuje příjemné s užitečným:

 1. na jedné stránce předtištěný seznam věcí, které by měla máma malého atopika sledovat, aby byl efekt co nejlepší a aby se dítku skutečně ulevilo,
 2. na stránce druhé, sousední, prázdný prostor pro vlastní myšlenky. Donutí Vás zastavit se a minimálně každý večer setrvat chvíli sama se sebou. Psaní deníku je totiž velmi dobrý nástroj seberozvoje.

Díky sympatickému ISBN knížku najdete i ve velkých knihovnách v České republice. 

Obálku knihy navrhl a speciální metodou „vystřihovánky“ vytvořil ilustrátor Filip Horník. Filip se věnuje hlavně ilustracím knížek pro děti, proto jsem věděla, že je grafická stránka obálky v těch nejlepších rukách. A taky že byla. Moderní provedení obálky působí hravě, lehce, svěže a bezstarostně… Přesně tak, jak chci, abyste se cítily při vyplňování deníku. Bílá plachetnice symbolizuje naději, že se ve vlnách atopie s jistotou neutopíte :).

Je to ideální nástroj pro...

poznání ekzému
ušetření času a námahy
brzké nalezení spouštěčů ekzému a jejich eliminaci
poznání sebe sama
usnadnění práce odborníka

Díky podstatným informacím o atopickém ekzému ve 12 tématech Vás nic jen tak nepřekvapí, budete vždy o krok dál.

Neplýtvejte časem pro psaní nepřehledných poznámek. Otevřete deník na příslušné stránce, jednoduše vyplňte, přidejte svoje postřehy a máte jistotu, že jste nic neopomněla. Informace snadno dohledáte kdykoliv si budete potřebovat něco ověřit.

Možná najdete spouštěč ekzému u svého dítka mnohem dřív, než byste čekaly. Čím dřív začnete pátrat, tím dřív máte šanci změnit bezesné noci plné škrabání na klidný spánek a červené fleky na těle na vybledlou vzpomínku.

Deník Vám pomůže ponořit se hlouběji do sebe, najít v sobě sílu, odhodlání, naději a uklidnit se po každém náročném dnu. Budete mít ze sebe dobrý pocit, že děláte něco pro své dítě, ale i pro sebe.

Vyplňováním deníku ulehčíte práci i odborníkům, je jedno jestli to bude kožní lékař, alergolog nebo kineziolog, zajisté Vás za vedení deníku pochválí a budete moct spolu líp konzultovat postup léčby.

Co vás v deníčku čeká + ...

 • 108 předtištěných stránek
  + 108 prázdných stránek určených pro Vaši propisku...
 • 12 témat
  pro snadnou a rychlou orientaci v problematice atopického ekzému. Po každých osmi dnech následuje odlehčující formou psané krátké, ale informacemi nabité téma.
 • Léčivá mandala
  na vybarvení ručně nakreslená se speciálním úmyslem. Exkluzívně pro Můj atopický deníček a pro Vás mandalu vytvořila Dominika Dewettrová se záměrem léčit ekzém a jeho projevy u dítěte a maminku "hodit do pohody". Zamilujete si ji již černobílou, tak co pak ještě s barvami zvolenými podle Vaší intuice a potřeb.
 • Láskyplné vsuvky,
  jako třeba prostor pro popis pocitů k Vašemu dítěti, či přátelský dopis ekzému... Abyste se na stránkách deníku cítily dobře, šťastné a plné lásky.

...bonusy:)

 • 11 chytrých témat o atopickém ekzému u dětí
  Témata z deníčku v elektronické podobě, tj. samostatně v jednom e-booku: pro přehledné a rychlé dohledání toho, co Vás právě teď trápí či zajímá.
 • Pracovní sešit k e-booku 11 chytrých témat o atopickém ekzému u dětí
  Otázky a techniky psaní z deníčku, které si můžete vytisknout nebo vyplnit v počítači. Udělejte si i krátký kvíz navíc na zamyšlení.
 • Léčivá mandala
  Speciálně vytvořená mandala v elektronické podobě ve vysoké kvalitě, abyste si ji mohly vytisknout ve formátu, který Vám bude nejvíc vyhovovat, vybarvit a pak třeba zarámovat :)

Pokud byste měly zájem pouze o elektronické materiály, podívejte se SEM.


Kolik takový pomocník bude stát? 

Tato hravá publikace Vám bude sloužit každý jeden den po dobu tří měsíců.

Každý den Vás přinutí jít do akce. Nevzdávat to, i když jste již pod tíhou informací a opatření bez výsledků vyčerpaná a pasivní.

Plná cena tohoto nenahraditelného pomocníka bude 490,-CZK + poštovné 80,- CZK.

Ale... teď se slevou 30%!

Jelikož Vám chci co nejvíc a co nejdřív ulehčit život, je uváděcí cena produktu jenom 340,- CZK plus poštovné 80,- CZK.

Dohromady s poštovním i všemi bonusy za transparentních 420,- CZK!

Na jeden den Vás vyjde vedení deníku zhruba na 3,- CZK.

Deník navíc bude každý den jenom za 3,- CZK vést Vás, abyste se neutopily v atopii :)

Možná si říkáte, že deník si můžete vést i bez pomoci…
Ano, také jsem to zkusila… Pár souvislostí jsem sice odhalila, ale nějak to postrádalo hlavu a patu. Obyčejný nevzhledný sešit právě také není příliš motivační. Když máte doma přehledného a sympatického pomocníka, za kterého jste ještě k tomu zaplatily, jenom těžko ho necháte založeného v šuplíku nebo na poličce… Vícero věcí, které v deníčku budete sledovat, pochází z vědeckých výzkumů popisujících jejich vliv na stav ekzému. 

Co když za tři měsíce příčiny ekzému neodhalíte?
Je možné, že příčinu atopického ekzému u Vašeho dítěte najdete s pomocí deníku již za měsíc, ale naopak, možná bude nutné pokračovat ve vedení deníčku ještě nějakou dobu. Přece jenom, pokud je příčina spjatá se stravováním, nelze v časovém horizontu tří měsíců vyzkoušet všechny možné potraviny. Myslela jsem na to a poskytnu Vám jako věrnému zákazníkovi možnost dokoupit si deník na další tři měsíce za výhodnější cenu.

Pochybujete o mých znalostech… přece jenom, nejsem lékař…
Nejsem sice lékař, ale možná právě tím mám k maminkám blíž. Lékaři nemají čas a často již ani chuť vysvětlovat něco pořád dokola. Mají zkušenosti z ordinace, ale ne z domu. Já jsem se kvůli ekzému mého syna a své vědecké podstatě ponořila tak hluboko do problematiky atopie, že si to jednoduše nemůžu nechat pro sebe. Měsíce ověřené praxe a hodiny strávené čtením odborných článků se zrcadlí i v tématech v deníčku, které se snaží přinášet vědecká fakta zpracovaná do lehce pochopitelné podoby.

Nedůvěřujete všem technikám, které v deníku uvádím…
Některé techniky nebo názory, které v deníčku prezentuji, jsou v naší společnosti relativně novodobé a můžou se jevit jako zvláštní. Většina ze zmiňovaných metod však má vědecký základ. Je v pořádku, že analyzujete a nenecháte se nachytat každou „trendy" novinkou, která se kolem Vás mihne. Když se Vám v deníčku zdá být něco přehnané, nebo tomu ani jediným neuronem nedůvěřujete, přeskočte to. Nenuťte se dělat něco na silu. Ušetříte si tím přemáhání a následné zklamání, že to nefunguje.

Budu moci deník vrátit, pokud mi nebude vyhovovat?
Ano, samozřejmě! Na každý můj produkt se vztahuje 30-denní garance vrácení peněz a to i na tuto fyzickou knihu. Podmínkou je, aby nebyla popsaná, znečistěná nebo poškozená.

Kdybyste přece jenom usoudily, že deník není pro Vás, že Vám nic nové nedá, nebo se Vám prostě nebude líbit, můžete ho vrátit, nepoškozený a nepopsaný, až do 30 dnů a já Vám bez otázek vrátím peníze.

"Sice jsem od atopického deníčku moc nečekala, ale musím říci, že předčil mé očekávání. Umožní maminkám kompletní dokumentaci všeho, co se děje kolem nich, a co by mohlo souviset s ekzémem. Sama bych si to takto psát určitě nezvládla. Do položek se nezapisují pouze jídla, ale i mazání, změna prostředí, setkání se zvířaty apod. Věřím, že při zpětném náhledu do deníčku se z něj dá mnoho vyčíst a odhalit souvislosti. Třešničkou na dortu jsou pak články plné zajímavých informací o ekzému. Moc doporučuji všem maminkám, které zatím neúspěšně bojují s atopickým ekzémem u svého dítěte."
Anna MatouškováAtopický ekzém a eliminační dieta, www.annamatouskova.cz
"Moj atopicky dennicek je skvelou pomockou pre vsetky mamy deti, ktore trpia atopickym ekzemom alebo alergiami. Je to miesto, kde si viete zapisat vsetko potrebne (strava, lieky, masticky, udalosti) a zaroven vam poskytne priestor pre vase myslienky a spomienky - to vsetko na jednom mieste. Pre stastnu mamu a stastne dieta."
Zuzana Fedorová

Nečekejte a získejte VÁŠ osobní atopický deníček!

Ojednejte si knihu IHNED a posuňte se tak o krok dál k vysněnému výsledku!

Na následující stránce vyplňte pečlivě své údaje v objednávce a zaplaťte buď kartou nebo bankovním převodem. Knihu obdržíte Českou poštou do týdne od zaplacení objednávky. 

Informácie pre slovenské mamičky :) 
Nakoľko je slovenčina môj materinský jazyk, môžete sa tešiť na náklad denníčku v slovenskom jazyku :). Za pár týždňov bude hotový, ale už teraz si knihu v slovenčine môžete objednať za skvelú predpredajovú cenu! Ak sa Vám nechce čakať, na Slovensko Vám radi pošleme aj českú verziu.