Atopický ekzém: Moje svědectví

Tímto článkem přináším svědectví, které mne zachránilo v době, kdy jsem se již skutečně ocitla na hlubokém dně svých sil. Dlouho jsem ho měla rozepsaný a teď dozrála doba. Věřím, že maminky, které ho budou právě potřebovat, si najde. Pokud vás však náboženství nebere nebo vysloveně odpuzuje, ušetřete si čas. Následující řádky jsou totiž celé o Panně Marii a o tom, jak mi otevřela srdce.

Vrátím se do období, kdy jsem byla na konci se silami. Pohlcena depresí jsem den co den civěla z okna a plakala, neschopna normálního fungování v domácnosti. Ten důvod již nebyl jenom ekzém mého syna Mikoláše, ale můj život obecně. Zkrátka jsem se nemohla vyhrabat ze začarovaného kruhu.

Rodina se rozhodla, že takto to dál nejde a poslala mne psychiatrovi, který mi skutečně diagnostikoval poporodní depresi a předepsal léky. Právě toto byl bod zlomu. Uvědomila jsem si, že nechci být obětí, která skončila ve svých 33 letech na lécích. Nikdy jsem si je nevzala (ale z lékárny vyzvedla, člověk nikdy neví :D).

Místo toho jsem se snažila problém ekzému konečně uchopit. Jak, to si můžete přečíst víc do hloubky v Mém příběhu. Avšak bez toho, co se mi událo v následující dny, by se mi to možná tak lehce nepovedlo…

Když se všechny tyto zásadní duševní pochody v mém nitru děly, byli jsme zrovna na Slovensku. Nedaleko bydliště mých rodičů se nachází malá vesnice, kde se údajně zjevuje Panna Marie. Chodí za ní zástupy lidí, běžně tam kromě Slováků a Čechů potkáte Němce, Poláky, Maďaři, dokonce občas i Japonce.

Návštěva poutního místa nebyl prvotní plán pro Mikiho uzdravení z ekzému. Byl to spíš výlet. Já, můj manžel a teta jsme ale samozřejmě měli v myslích prosbu o pomoc. Pomoc, která následovala, mně však absolutně převálcovala.

https://maria-lujza.cz/wp-content/uploads/2020/09/IMG_20200826_110831.jpg

Za pár dní od návštěvy poutního místa, kde jsem kromě své hluboké víry nic nadpřirozeného necítila, jsem se najednou začala cítit dobře. Spíš skvěle! Z mého srdce se rozléval klid a vděčnost za život, jakoby se mi celé srdce zapálilo, otevřelo a vylévalo ven. Toto již nadpřirozený pocit byl. Považovala jsem to (a pořád považuji) za zázrak.

Od té doby se můj život radikálně změnil, deprese zmizela, moje obzory, naděje i řešení se ukázaly a Mikiho ekzém začal skutečně mizet. Ne zázrakem, ale tím, že jsem změnila uvažování pomocí daru od Panny Marie. Doslova mi vyjasnila vnímání světa.

Panna Marie se dotkla mého srdce. Je to nádherný pocit. Chodila jsem s úsměvem na rtech a má mysl byla tak lehká. Problémy, které mě pronásledovaly, zmizely. Chvílemi jsem si připadala jako blázen, nebo herečka ve filmu. Říkala jsem si, proč by se to stalo právě mně? Ale stalo se. A já jsem za to nesmírně vděčná.

Panna Marie, naše Matka, nás miluje všechny, vidí naše utrpení a stojí při nás. Stačí zavolat o pomoc... 

https://maria-lujza.cz/wp-content/uploads/2020/09/IMG_20200903_104949.jpgZa dva měsíce od mého hlubokého duchovního zážitku se začal rýsovat projekt Netopte se v atopii. V srdci mi zakořenilo semínko pomoci druhým…

Ptáte se, jestli jsem od té doby pořád vysmátá jak sluníčko? Ne, to nejsem, těžší období se v mém životě samozřejmě někdy objeví, ale zase rychle zmizí. Deprese se již nikdy nevrátila. 

Proto vám drahé maminky a vlastně všem, kteří jste dočetli až sem, doporučuji naslouchat své duši… Duše totiž neustále hledá cestu k Lásce. K Matce, k Otci, do bezpečí…

Zkusili jste se už za zmizení ekzému pomodlit? 

Pokud vám nejde ani pokusit se věřit v Boha, můžete být shovívaví k těm, co věří. A můžete zkusit věřit alespoň v uzdravení vašeho dítěte. Víra jako taková je zázrak sám o sobě a jisto jistě pomáhá uzdravovat.

Máma malého atopika Mikoláše. Věří, že na každého čeká cesta ke zdraví. Podporuje maminky dětí s atopickým ekzémem, aby dokázaly být opět v pohodě, porozhlédnout se a najít tu správnou cestu k vyléčení ekzému.

Lujza je autorkou knihy Můj atopický deníček, která pomáhá maminkám efektivně si vést deník o atopii jejich dítěte a dostat tak ekzém pod kontrolu. Prostřednictvím e-booku Zelené recepty nejen pro atopiky přibližuje, proč je péče o mikrobiom důležitá a inspiruje návody na chutné zelené smoothie a zeleninové šťávy.

Novinky a tipy o ekzému sledujte na FB Fan Page Netopte se v atopii, anebo na Instagramu. Odpovědi na jakékoliv Vaše otázky ohledně ekzému dostanete od zkušených maminek i odbornic v FB skupině Atopický ekzém u dětí. Recepty nejen pro malé atopiky můžete mít vždy po ruce v podobě "online FB kuchařky" Vaříme malým atopikům. Načerpat nové síly a naději vám pomůže FB skupina Atopický ekzém - pozitivní příběhy.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.