Atopický ekzém: Moje dvě svědectví

Tímto článkem přináším dvě naoko nesourodá svědectví, které mne zachránily: o Panně Marii, jak mi otevřela srdce a o meditaci od Terezy Kramerové, která mi ukázala, proč má můj syn ekzém. Dlouho jsem ho měla rozepsaný a teď dozrála doba. Věřím, že maminky, které ho budou právě potřebovat, si najde.

Vrátím se do období, kdy jsem byla na konci se silami. Pohlcena depresí jsem den co den civěla z okna a plakala, neschopna normálního fungování v domácnosti. Ten důvod již nebyl jenom ekzém mého syna Mikoláše, ale můj život obecně. Zkrátka jsem se nemohla vyhrabat ze začarovaného kruhu.

Rodina se rozhodla, že takto to dál nejde a poslala mne psychiatrovi, který mi skutečně diagnostikoval poporodní depresi a předepsal léky. Právě toto byl bod zlomu. Uvědomila jsem si, že nechci být obětí, která skončila ve svých 33 letech na lécích. Nikdy jsem si je nevzala (ale z lékárny vyzvedla, člověk nikdy neví :D).

Místo toho jsem se snažila problém konečně uchopit. Jak jsem to nakonec celkově zvládla, se dočtete v Mém příběhu.

Návštěva poutního místa, kde se má zjevovat Panna Marie, nebyl prvotní plán pro Mikiho uzdravení z ekzému. Byl to spíš výlet. Já, můj manžel a teta jsme ale samozřejmě měli v myslích prosbu o pomoc. Pomoc, která následovala, mně však absolutně převálcovala.

https://maria-lujza.cz/wp-content/uploads/2020/09/IMG_20200826_110831.jpgZa pár dní od návštěvy poutního místa, kde jsem kromě své hluboké víry nic nadpřirozeného necítila, jsem se najednou začala cítit dobře. Spíš skvěle! Z mého srdce se rozléval klid a vděčnost za život, jakoby se mi celé srdce otevřelo a vylévalo ven. Toto již nadpřirozený pocit byl. Považovala jsem to (a pořád považuji) za zázrak.

Od té doby se můj život radikálně změnil, deprese zmizela, moje obzory, naděje i řešení se ukázaly a Mikiho ekzém začal skutečně mizet. Ne zázrakem, ale tím, že jsem změnila uvažování pomocí daru od Panny Marie.

Pokud nevěříte v Boha, nevadí. Můžete být shovívaví k těm, co věří. A můžete taky zkusit věřit (v něco). Víra jako taková je zázrak sám o sobě a jisto jistě pomáhá uzdravovat.

Všechno nabralo rychlé obrátky směrem k lepšímu a já se dostávala do sfér, do kterých by mne deprese nikdy nevpustila.

Našli si mne třeba i meditace od Terezy Kramerové. A není to domluvená spolupráce, nýbrž pouhá reference na kvalitní pozitivní zkušenost, kterou mám potřebu šířit dál.

To, co jsem zažila s pomocí volně stažitelné meditace od Terezy Kramerové, není jenom tak obyčejný příběh. Je to příběh o tom, jak mi bylo dovoleno vyváznout z neustálého pocitu viny a jak byla zodpovězena moje hluboko zakořeněna otázka PROČ. Proč má moje dítě atopický ekzém a jestli jsem mu to způsobila já. Terezko, děkuji Ti a jsem vděčná Bohu, že se to událo!

V jeden pozdní únorový večer jsem pocítila nutkání pustit si meditaci od Terezy, kterou jsem ještě neznala: Komunikace s dítětem. Nebyla jsem vůbec uvolněná ani naladěná na důvěru, přesto mi to nedalo a za chvilku jsem již odfukujícího manžela vedle na pohovce vůbec nevnímala. Bylo to o synovi.

V meditaci ke mně Miki přišel přes světelnou clonu a měla jsem ho v náručí. Nastala chvíle se mu omluvit za něco, co jsem považovala za důležité. Při myšlenkách na to mi začaly po tváři stékat slzy. Omlouvala jsem se za to, že jsem byla po porodu zklamaná. Za to, že jsem byla v mateřství nešťastná a tím mu možná způsobila ekzém…

Pak jsem se ho na tu nejtíživější otázku zeptala: proč má atopický ekzém a jestli za to můžu já.

Miki mne hladil po tváři a říkal: „Maminko, ty za to nemůžeš.“ Plakala jsem. „Bez toho by se v našich životech nic nezměnilo“, pokračoval. Hlavou mi proběhly obrazy od začátku změny uvažování, odražení se ode dna, víra, Panna Marie, projekt o atopii…

https://maria-lujza.cz/wp-content/uploads/2020/09/IMG_20200903_104949.jpgKdyž jsem se zeptala na to, jestli to skončí, odpověděl mi, že se nemám bát, že to bude v pořádku.
Po jemném a laskavém ukončení meditace jsem dlouho plakala štěstím a ihned jsem to vykreslovala manželovi, který vůbec nechápal :). Já nechápala ještě víc.

Zapsala jsem si o zážitku z meditace toto: „Bože, mohla jsem skutečně dostat tak hluboké sdělení, anebo je to jenom představa mého podvědomí, které by si samozřejmě přálo, aby to bylo takto? Ale mohlo reagovat tak rychle? Tak jasně a okamžitě? Jsem nesmírně šťastná, dojatá a spokojenější, když to vidím jinak, když vidím ten smysl a posun věcí k lepšímu.“

Třešničkou na dortu je skutečnost, že jsem danou meditaci našla v souboru stažených dokumentů bez toho, že bych si uvědomovala nebo pamatovala, že jsem ji stahovala. A při prvním spuštění jsem ji nedokončila, protože jsem si myslela, že je určena těhotným ženám. Terezy hlas a přednes se mnou právě u této meditace také příliš nerezonoval. No ale i přes všechny ty nevěřícný myšlenky se toto událo a bylo to moc krásné.

Proto vám drahé maminky doporučuji, zkuste naslouchat své duši… Je jedno, jestli věříte v Boha, nebo důvěřujete radši Vesmíru, nebo cítíte prostě jenom nutkání něco vyzkoušet. Víra v uzdravení skutečně léčí!

Mé osobní doporučení meditací

Když potřebujete tak jako já, získat odpovědi nebo se vašemu dítku omluvit, začněte s meditací Komunikace s dítětem. K tomu, abyste svému dítku mohli pomoct na duchovní úrovni, slouží meditace Rodiče uzdravují. No a pro děti samotné, nebo i pro vás, jestli to tak cítíte, doporučuji Uzdravující pohádku. Všechny jmenované najdete na stránkách www.terezakramerova.cz.

Každý to má však jinak a možná přitáhne vaši pozornost jiná meditace nebo postup, možná i zcela odlišný léčebný přístup. Důvěřujte si.

Máma malého atopika Mikoláše. Věří, že na každého čeká cesta ke zdraví. Podporuje maminky dětí s atopickým ekzémem, aby dokázaly být opět v pohodě, porozhlédnout se a najít tu svoji cestu.

Lujza je autorkou knihy Můj atopický deníček, která pomáhá maminkám efektivně si vést deník o atopii jejich dítěte a dostat tak ekzém pod kontrolu.

Pravidelnou podporu, inspiraci, novinky a tipy sledujte na FB Fan Page Netopte se v atopii a na Instagramu. Osobní přístup najdete v pohodlí a soukromí FB skupiny Atopický ekzém - Netopte se v atopii. Recepty nejen pro malé atopiky můžete mít vždy po ruce v podobě "online FB kuchařky" Vaříme malým atopikům.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.